Niemieckie drogi

autobahn

O niemieckich drogach nie możemy powiedzieć na pewno nic złego. Niemieckie drogi są jednymi z najlepszych dróg nie tylko w Europie Zachodniej , ale i na całym świecie. W Niemczech znajduje się bardzo wiele bardzo dobrych dróg. Niemcy dbają o swoje drogi i mają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę tych właśnie dróg. W Niemczech pełno jest autostrad, jest ich Wilsem kilometrów.

Niemal całe Niemcy to autostrady oraz drogi ekspresowe. W Niemczech więc nie można narzekać na stan dróg. Jest on , zawsze był i nie ma wątpliwości , że zawsze będzie ten stan bardzo dobry. W Niemczech autostrady to nie tak jak w Polsce drogi dwupasmowe, a trój, a nawet cztero-pasówki. Drogi te są jednak bardzo często zrobione ze zwykłego betonu, czy jak to nazwać. W każdym razie nie jest to typowy asfalt, drogi są wyraźnie twardsze, ale przy tym łatwiejsze do utrzymania. Takich dróg brakuję w Polsce, w Polsce w ogóle takich dróg nie ma , a i zwykłych autostrad jest bardzo mało. W Niemczech autostrady to tak zwane U-Bahny. Mapa autostrad niemieckich jest bardzo rozbudowana. W Polsce autostrad jest szczątkowa ilość. W Niemczech natomiast jest to raj dla kierowców.

Warto też wspomnieć właśnie o kierowcach. Otóż niemieccy kierowcy to ludzie często bardzo impulsywni i lubiący szybką jazdę. Mimo wysokich cen mandatów w Niemczech mało kto przestrzega takie przepisy jak jazda 130 kilometrów na godzinę na autostradzie A1 . Mimo wszechobecnych fotoradarów jadą oni z reguły ponad tą granicą 130 km/h. Jednak każdy niemal Niemiec posiada ze sobą nawigację albo radio informujące nas o różnych radarach, nie ma z tym tu problemu. Komunikacja tego typu jest znacznie lepiej rozwinięta niż w Polsce. Również samochody są tu dużo lepsze, najwięcej jest tu oczywiście marek takich jak Volkswagen czy BMW oraz Audi, wszystko to są oczywiście niemieckie firmy. Podsumowując to wszystko, drogi w Niemczech są bardzo dobre i solidne. Istnieje tutaj wiele kilometrów autostrad, które sprawiają , że jazda po tym państwie jest bardzo przyjemna.

Regeneracja turbin. Tu dostaniesz np. turbinę do BMW E46 320d 136km