Śmieciarki

Dbanie o środowisko to jeden z najpożyteczniejszy trendów ostatnich lat. Powoli uczymy się segregować śmieci, niestety w tym względzie musimy jeszcze dużo zrobić, aby nadążyć za krajami Europy Zachodniej.

Firmy zajmujące się wywozem śmieci mają bardzo duże pole do popisu. Jeśli tylko zainwestują w odpowiedni sprzęt. W tej branży podstawowym pojazdem jest śmieciarka.

Na rynku jest wiele modeli tego pojazdu. Jak wybrać najlepszy dla naszej firmy?

Śmieciarki mają wiele różnych paramentów, jednym z podstawowych jest pojemność skrzyni ładunkowej. To w niej gromadzone, a następnie prasowane odpady. Następny istotny element to odwłok z wanną załadowczą. Najprościej rzecz ujmując, składa się on ze ścian i wanny, a służy do zamocowania różnych urządzeń niezbędnych do szybkiego przeprowadzenia załadunku odpadów, które po opróżnieniu pojemnika trafiają prosto do wanny załadowczej, skąd są zagarniane przy użyciu płyty prasującej.

Jak wybrać odpowiednią śmieciarkę do naszej firmy sprzątającej odpady komunalne?

Na rynku mamy dostępnych wiele różnorodnych modeli. Każdy ma nieco inne właściwości.

Powinniśmy wziąć pod uwagę szereg spraw. Po pierwsze jak duży obszar będzie obsługiwać nasza firma i charakter zabudowy. Czy będzie to przestrzeń stricte miejska czy może obszary wiejskie? Ile gospodarstw domowych będziemy musieli obsłużyć i jak daleko jest punkt odbioru odpadów. Trzecią istotną sprawą jest rodzaj zbieranych odpadów komunalnych.

Obecnie, gdy obowiązkowe stało się segregowanie odpadów komunalnych warto zainwestować w śmieciarkę wielokomorową. Taka śmieciarka ma przynajmniej dwie oddzielne komory, które znacznie usprawniają proces segregacji odpadów.

Wykorzystano fragmenty wywiadu z www.park7.eu.